Short Stay in de Wittenberg?

De Lutherse diaconie wil van haar verpleeghuis de Wittenberg een verzamelgebouw met 115 viersterren ‘short stay’-appartementen maken [1]. Een heilloos plan, dat de vraag oproept hoe het zich verhoudt tot de gemeentelijke regels, de geschiedenis van het pand en de bedoelingen van zijn stichters.

wittenberg2

Helaas is het geval de Wittenberg geen incident. Als er geen principiële wijziging komt in het gemeentebeleid zullen er de komende jaren nog veel meer toeristenverblijven bij komen en wordt het door iedereen nagestreefde evenwicht tussen wonen, werken en al of niet toeristisch vermaak steeds meer een fictie.

Lees het hele artikel op de website van VVAB.

Op 21 oktober bracht Huurdersvereniging Centrum een persbericht uit over de shortstayplannen in de Wittenberg.