Wordt het CBP nu wakker?

Huurders krijgen een piepklein steuntje in de rug van het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP). De Belastingdienst heeft in 2013 inkomensgegevens van huurders doorgegevens om de inkomensafhankelijke huurverhoging (de zogenaamde Gluurverhoging) door te voeren, maar …

… dat de Belastingdienst werkelijk alle huurders heeft doorgelicht (en alle verhuurders heeft ingelicht) was in strijd met de wet, aldus het CBP. Ze hadden de gegevens van mensen met hoge huren namelijk niet mogen verstrekken.

Een schrale troost voor de huurders van een sociale woning. Hun gegevens mogen kennelijk gewoon doorgespeeld worden. Maar misschien heeft het CBP zichzelf op een idee gebracht en gaat het steun verlenen aan de Rechtszaak Gluurverhoging die de Huurdersvereniging Amsterdam met steun van de HVC heeft aangespannen.

Lees meer bij nu.nl