Vooral huurders de klos

Het Planbureau voor de Leefomgeving heeft het onderzocht: in geval van een economische crisis zijn vooral huurders de klos. Huiseigenaren komen er goed vanaf. In 2012 ondervond 13% van de huurders fundamentale betalingsproblemen – tegen slechts 3% van de woningbezitters.

In de laatste 12 jaar is de betalingsposite van die laatsten niet wezenlijk verslechterd. Zelfs de  Kredietcrisis heeft weinig financiële gevolgen gehad voor mensen met een hypotheek. Het lijkt alsof de huurders de rekening moeten betalen. Sinds 2004 is het aantal probleembetalers onder hen met maar liefst 8% gestegen. Amsterdam is één van de plaatsen met veel mensen met een zgn. betaalrisico. Die beschikken over onvoldoende inkomen om in de basisbehoeften te kunnen voorzien. Lees erover op de website van Planbureau voor de Leefomgeving.

betaalrisico_land