Huurders Netwerk Amsterdam blij met Raadsinzet tegen fulltime vakantieverhuur

Recent presenteerde het Huurders Netwerk Amsterdam HNA een onderzoek naar woningonttrekking voor Airbnb. Aangetoond werd dat deze na het wegvallen van de toeristenstroom nu massaal voor verhuur van circa 2 tot 3 maanden worden aangeboden. Hiermee werd voor het eerst zichtbaar gemaakt dat Airbnb-verhuur een fors negatieve invloed heeft uitgeoefend op de beschikbaarheid van huurwoningen.


Inmiddels hebben diverse fracties in de gemeenteraad richting HNA hun tevredenheid met dit onderzoek uitgesproken. Het lijkt erop dat er nu een meerderheid in de gemeenteraad is om maatregelen te nemen zodat woningonttrekking voor Airbnb wordt aangepakt.
Het HNA is heel blij met deze uitkomst en hoopt dat de gemeenteraad zo spoedig mogelijk het gevraagde beleid gaat invoeren: een verbod op vakantieverhuur van woningen in de gehele stad.

HNA 23 juni 2020