Airbnb in 2017: 2,1 miljoen overnachtingen in Amsterdam

20180411 Airbnb heeft vorig jaar in Amsterdam bijna 2,1 miljoen overnachtingen geboekt. Dat is een stijging van meer dan 25 procent in vergelijking met 2016, zo blijkt uit onderzoek van vastgoedadviseur Colliers International en de Haagse hotelschool. Ook in de andere drie grote steden groeide Airbnb hard. In Utrecht verdubbelde het aantal overnachtingen naar 156.000, in Rotterdam steeg het aantal met 32 procent naar 154.000 en in Den Haag was de groei 46 procent en werden 184.000 overnachtingen geboekt. Nederland is in trek bij toeristen uit het binnen- en buitenland. Het aantal hotelovernachtingen groeide landelijk afgelopen jaar met 9 procent. In Amsterdam was de plus zelfs 12 procent (15,6 miljoen overnachtingen), maar de groei van Airbnb was nog veel groter. Hierdoor liep het marktaandeel van Airbnb op tot bijna 12 procent. “De hoge groeicijfers van Airbnb laten zien hoe populair dit platform is. Het bedrijf heeft een permanente plek veroverd in ons hotellandschap”,zo zegt Dirk Bakker, head of EMEA Hotels van Colliers International Amsterdam zag in 2017 het aantal Airbnb overnachtingen met 420.000 stijgen. Ter vergelijking: in Berlijn werden vorig jaar 2,2 miljoen overnachtingen geboekt en in Londen 6,7 miljoen. Airbnb overnachtingen blijven in dezelfde wijken geconcentreerd. Oud-West/De Baarsjes is nu de populairste bestemming van de stad en nam daarmee de eerste plek over van de huidige nummer twee, Centrum-West. Het aantal accommodaties dat in Amsterdam actief werd verhuurd, steeg in 2017 met 7,5 procent naar bijna 28.000. Ruim 38 procent daarvan was in handen van hosts met meerdere accommodaties. Dit is een indicatie dat een deel van het aanbod wordt verhuurd door professionele partijen. Ondanks de nieuw ingevoerde regelgeving is er volgens de onderzoekers geen aanwijzing dat het aantal beschikbare accommodaties afneemt. Jeroen Oskam, director Research van Hotelschool The Hague vult aan: “Ons onderzoek nuanceert het beeld dat de groei van Airbnb afvlakt. Weliswaar groeit het aantal accommodaties op Airbnb beperkt, maar het totaal aantal overnachtingen en bezoekers blijft hard groeien

 

https://www.nul20.nl/airbnb-2017-21-miljoen-overnachtingen-amsterdam